Obóz skiturowy w Bieszczadach

ODKRYJ Z NAMI SWOJĄ PASJĘ

Bieszczady na rozruch skiturowy

 

OPIS

Informacje o obozie

2DLA KOGO

Średnio zaawansowani to grupa osób, która posiada dobrą umiejętność poruszania się na nartach zjazdowych i ma za sobą już kilka wycieczek skiturowych. Proponowane przez nas trasy charakteryzują się łatwymi aczkolwiek dość długimi podejściami i dość wymagającymi zjazdami, które w przeważającej części biegną przez las i tu niezbędna jest umiejętność omijania przeszkód w terenie. Wymagana jest dobra kondycja.

 

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA

Hotel Górski PTTK w Ustrzykach Górnych
Do dyspozycji uczestników Rajdu pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami. Hotel położony jest w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego nad potokiem Wołosaty. Do dyspozycji uczestników obozu zewnętrzne jacuzzi oraz sauna.

 

W CENIE

2 noclegi w pokojach 2-osobowych, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 2 wycieczki skiturowe, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), sauna zewnętrzna i jacuzzi, pamiątkowy upominek, opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW, w razie potrzeby dowóz do szlaków.

 

WSTĘP

Dlaczego skitur w Bieszczadach?
Któż z nas nie słyszał hasła „… a gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady…”. Coś jest w tych górach magicznego co przyciąga. A zima jest wyjątkowa – mało tu wyciągów narciarskich a więc i nie ma tłoku a na połoninach panuje spokój i cisza ..
Bieszczady są idealne zarówno dla osób początkujących jak i dla tych, którzy już wcześniej rozpoczęli swoją przygodę ze skiturami. Nawet jeśli masz sporo doświadczenia skiturowego w wyższych partiach górskich niż Bieszczady to te góry i tak Cię zaskoczą frajdą ze zjazdów!

 

PROGRAM

Przyjazd i zakwaterowanie w piątkowe popołudnie. Dobranie sprzętu dla osób, nie posiadających własnego. Na ogólnym spotkaniu poznacie nieco teorii, omówimy specyfikę terenu, warunki pogodowe oraz zaplanowane trasy. Potem trochę integracji przy kominku …
W sobotę po śniadaniu i zabraniu potrzebnego sprzętu wyruszymy w góry.
Dla grupy średnio zaawansowanych zaplanowaliśmy przejście: Wetlina – Jaworniki (1021 m) – Paportna (1198 m) – Rabia Skała (1199 m) na której wystepuje fliszowe osuwisko opadające na Słowację – Płasza (1163 m) – Okrąglik (1101 m ) – zjazd do Roztok
Wieczorem po powrocie obiadokolacja i trochę odpoczynku. Na wieczór zaplanowaliśmy spotkanie i prezentację z zawodów narciarskich Pierra Menta kolegi Janka Kozy – skialpinisty, ultramaratończyka, ratownika GOPR Bieszczady. Zawody te uznawane są za jedne z najtrudniejszych na świecie. Na zakończenie zapraszamy do ruskiej bani, która wspaniale regeneruje po długiej turze i dobrze wpłynie na mięśnie.
W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na trasę: Wołosate – Tarnica (1346 m) n.p.m (najwyższy szczyt polskich Bieszczadów) – zjazd na legendarna przełęcz Goprowców – Szeroki Wierch (1268 m) – zjazd do Ustrzyk Górnych.
Po powrocie zakończenie i podsumowanie obozu

 

OBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE

  • Zestaw skiturowy, czyli narty, buty, foki, kije (Nie masz sprzętu? Nie ma problemu, wypożyczysz je na miejscu w wypożyczalni Bieszczady Ski Expirience)
  • Kask i gogle;
  • osobista apteczka;
  • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
  • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff.
  • Mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowo:

  • Choć Bieszczady nie są lawiniastymi górami to w ramach dobrych nawyków mile widziane jest zabranie ze sobą zestawów ABC (detektor, sonda, łopata);
  • w wypożyczalni możesz wynająć kompletny sprzęt skiturowy

 

Dlaczego my?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

Warunki rezerwacji

By zarezerwować tą ofertę wyślij maila na biuro@bieszczadyskiexperience.pl lub skorzystaj z formularza.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% do 7 dni od momentu rezerwacji.

Specyfikacja

najważniejsze informacje

5

TERMIN

13-15.01.2023

5

Dla Kogo?

Średniozaawansowani

5

Miejsce zakwaterowania

Hotel Górski PTTK w Ustrzykach Górnych

5

Cena

1200 zł/os

Galeria