Obóz skiturowy w Bieszczadach

ODKRYJ Z NAMI SWOJĄ PASJĘ

Bieszczady na rozruch skiturowy 15-18 Luty 2024
Ustrzyki Górne

 

OPIS

Informacje o obozie

DLA KOGO

Początkujący to grupa osób, która potrafi bardzo dobrze jeździć na stoku narciarskim. Szlaki, na których odbędą się zajęcia, są proste technicznie jednak często nasze zjazdy będą prowadzić lasem więc niezbędna jest umiejętność pewnego omijania przeszkód. Przejścia wymagają dobrej kondycji fizycznej, o którą warto zadbać już jesienią.

Średniozaawansowani to grupa osób, która posiada dobrą umiejętność poruszania się na nartach zjazdowych i ma za sobą już kilka wycieczek skiturowych. Proponowane przez nas trasy charakteryzują się łatwymi aczkolwiek dość długimi podejściami i dość wymagającymi zjazdami, które w przeważającej części biegną przez las i tu niezbędna jest umiejętność omijania przeszkód w terenie. Wymagana jest dobra kondycja.

 

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA

Hotel Górski PTTK w Ustrzykach Górnych
Do dyspozycji uczestników Rajdu pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami. Hotel położony jest w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego nad potokiem Wołosaty. Do dyspozycji uczestników obozu zewnętrzne jacuzzi oraz sauna.

 

W CENIE

3 noclegi w pokojach 2-osobowych, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 3 wycieczki skiturowe, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), sauna zewnętrzna i jacuzzi, pamiątkowy prezent, opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW, w razie potrzeby dowóz do szlaków.

 

WSTĘP

Dlaczego skitury w Bieszczadach?
Któż z nas nie słyszał hasła „… a gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady…”. Coś jest w tych górach magicznego co przyciąga. A zima jest wyjątkowa – mało tu wyciągów narciarskich a więc i nie ma tłoku a na połoninach panuje spokój i cisza…
Bieszczady są idealne zarówno dla osób początkujących jak i dla tych, którzy już wcześniej rozpoczęli swoją przygodę ze skiturami. Nawet jeśli masz sporo doświadczenia skiturowego w wyższych partiach górskich niż Bieszczady to te góry i tak Cię zaskoczą frajdą ze zjazdów!

 

PROGRAM

Przyjazd w czwartkowe popołudnie i zakwaterowanie w hotelu Górskim PTTK w Ustrzykach Górnych. Dobranie sprzętu dla osób, nie posiadających własnego. Na ogólnym spotkaniu poznacie nieco teorii, omówimy specyfikę terenu, warunki pogodowe oraz zaplanowane trasy. Obiadokolacja. Potem trochę integracji …

W piątek po śniadaniu zajęcia odbywać się będą na starym wyciągu narciarskim tuż przy hotelu, gdzie przećwiczymy podstawowe elementy, które będą nam niezbędne w następnych dniach.
Obiadokolacja, chwila na odpoczynek a wieczorem zapraszamy na wykład, przygotowujący do pierwszej tury w terenie. Wieczorem dla chętnych sauna i jacuzzi.

W sobotę po śniadaniu wyruszymy w trasę: Ustrzyki Górne – Połonina Caryńska (1297 m ) – zjazd na przełęcz Wyżniańską – podejście do schroniska „Pod Małą Rawką” na kawkę – zjazd na przełęcz Wyżniańską.
Po powrocie obiadokolacja i zasłużony odpoczynek. Dla chętnych sauna i jacuzzi a dla odważnych morsowanie w Wołosatym 😉

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na trasę: Wołosate- Tarnica (1346 m) czyli na najwyższy szczyt polskich Bieszczad – Szeroki Wierch (1268 m) – zjazd do Ustrzyk Górnych. Zakończenie Rajdu.

 

OBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE

  • Zestaw skiturowy, czyli narty, buty, foki, kije (Nie masz sprzętu? Nie ma problemu, wypożyczysz je na miejscu w wypożyczalni Bieszczady Ski Expirience)
  • Kask i gogle;
  • osobista apteczka;
  • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
  • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff.
  • Mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowo:

  • Choć Bieszczady nie są lawiniastymi górami to w ramach dobrych nawyków mile widziane jest zabranie ze sobą zestawów ABC (detektor, sonda, łopata);
  • w wypożyczalni możesz wynająć kompletny sprzęt skiturowy

 

Dlaczego my?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

Warunki rezerwacji

By zarezerwować tą ofertę wyślij maila na biuro@bieszczadyskiexperience.pl lub skorzystaj z formularza.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% do 7 dni od momentu rezerwacji.

Specyfikacja

najważniejsze informacje

5

TERMIN

15-18.02.2024

5

Dla Kogo?

Początkujący i Średniozaawansowani

5

Miejsce zakwaterowania

Hotel Górski PTTK w Ustrzykach Górnych

5

Cena

1700 zł/os

Galeria