Obozy w Bieszczadach

Rozpocznij sezon

ODKRYJ Z NAMI SWOJĄ PASJĘ

Bieszczadzka Enigma

 

OPIS

Informacje o obozie

DLA KOGO

Średniozaawansowani to grupa osób, która posiada dobrą umiejętność poruszania się na nartach zjazdowych i ma za sobą już kilka wycieczek skiturowych. Proponowane przez nas trasy charakteryzują się dość długimi podejściami i dość wymagającymi zjazdami, które w przeważającej części biegną przez las i tu niezbędna jest umiejętność omijania przeszkód w terenie. Wymagana jest dobra kondycja.

 

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA

Bez Zasięgu
Nowy pensjonat położony w Wetlinie, tuż przy żółtym szlaku prowadzącym na szczyty pasma granicznego i z niesamowitym widokiem na Smerek i Połoninę Wetlińską.
Do dyspozycji Gości są przestronne i klimatycznie urządzone pokoje 2 – 4 osobowe, posiadające własną łazienkę a niektóre prywatny balkon. Oprócz tego w domu dostępna jest dobrze wyposażona kuchnia oraz sala kominkowa/jadalnia z wyjściem na dolny taras.
Dużym atutem obiektu są ich właściciele – otwarci, mili i życzliwi. Jak sama nazwa obiektu wskazuje będzie chill, fizyczne zmęczenie i totalny reset od codzienności 😉

 

W CENIE

3 noclegi w pokojach 2, 3-osobowych, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 3 wycieczki skiturowe, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), prezentację, pamiątkowa koszulka firmy Rab, opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW, w razie potrzeby dowóz do szlaków.

 

WSTĘP

Program tego obozu przygotowaliśmy z myślą o osobach, które lubią odrobinę tajemnicy i zaskoczenia 😉 A więc musisz nam trochę zaufać, bowiem ostateczny przebieg tras (zwłaszcza tych zjazdowych, które są znane tylko nielicznym) poznasz dopiero będą uczestnikiem naszego obozu!

 

PROGRAM

Przyjazd w czwartkowe popołudnie i zakwaterowanie w Pensjonacie Bez Zasięgu w Wetlinie. Na ogólnym spotkaniu poznacie nieco teorii, omówimy specyfikę terenu, warunki pogodowe oraz zaplanowane trasy. Obiadokolacja. Potem trochę integracji …

W piątek po śniadaniu wyruszymy na trasę: Smerek (wieś) – Fereczata (1102 m) – Okrąglik (1101 m) – zjazd do Roztok.
Obiadokolacja, chwila na odpoczynek a wieczorem zapraszamy na spotkanie i prezentację z zawodów narciarskich Pierra Menta kolegi Janka Kozy – skialpinisty, ultramaratończyka… Zawody te uznawane są za jedne z najtrudniejszych na świecie.

W sobotę po śniadaniu wyruszymy w trasę: Wetlina – Paportna (1198 m) – Płasza (1163 m ) – Wetlina.
Po powrocie obiadokolacja i zasłużony odpoczynek.

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na trasę: Liszna – Rosocha (1084 m) – Hyrlata (1103 m). Powrót do obiektu i zakończenie Rajdu.

  

OBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE

  • Zestaw skiturowy, czyli narty, buty, foki, kije (Nie masz sprzętu? Nie ma problemu, wypożyczysz je na miejscu w wypożyczalni Bieszczady Ski Expirience)
  • Kask i gogle;
  • osobista apteczka;
  • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
  • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff.
  • Mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowo:

  • Choć Bieszczady nie są lawiniastymi górami to w ramach dobrych nawyków mile widziane jest zabranie ze sobą zestawów ABC (detektor, sonda, łopata);
  • w wypożyczalni możesz wynająć kompletny sprzęt skiturowy za 100 zł/dobę

  

Dlaczego my?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

Warunki rezerwacji

By zarezerwować tą ofertę wyślij maila na biuro@bieszczadyskiexperience.pl lub skorzystaj z formularza.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% do 7 dni od momentu rezerwacji.

Pobierz PDF

Kliknij TUTAJ aby pobrać

Specyfikacja

najważniejsze informacje

5

TERMIN

25-28.02.2020

5

Dla Kogo?

Średniozaawansowani

5

Miejsce zakwaterowania

Wetlina

5

Cena

1275zł/os

Galeria

Z obozu Bieszczadzka Enigma