Rajd skiturowy w Bieszczadach 

ODKRYJ Z NAMI SWOJĄ PASJĘ

Rajd skiturowy
od schroniska do schroniska
23-26 luty 2024

 

OPIS

Informacje o obozie

DLA KOGO

Średniozaawansowani to grupa osób, która posiada dobrą umiejętność poruszania się na nartach zjazdowych i ma za sobą już kilka wycieczek skiturowych. Proponowane przez nas trasy charakteryzują się dość długimi podejściami i dość wymagającymi zjazdami, które w przeważającej części biegną przez las i tu niezbędna jest umiejętność omijania przeszkód w terenie. Wymagana jest dobra kondycja.

 

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA

Schronisko „Pod Wysoką Połoniną” w Wetlinie, „Bacówka pod Małą Rawką”, schronisko „Koliba” na Przysłupiu Caryńskim.
Nocleg w pokojach wieloosobowych ale w niepowtarzalnym schroniskowym klimacie.

 

W CENIE

3 noclegi w pokojach wieloosobowych w schroniskach (pościel w cenie), 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
3 wycieczki skiturowe, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), pamiątkowa koszulka, opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW, przewóz rzeczy osobistych uczestników do poszczególnych schronisk.

 

WSTĘP

Jedyna taka oferta w Bieszczadach! Tym razem proponujemy Wam przejście na nartach skiturowych od schroniska do schroniska. 3 noclegi – każdy w innym miejscu z niepowtarzalnym klimatem. Wieczorami czekają nas długie rozmowy o Bieszczadach i o skiturach oczywiście…
W trakcie przejść nasi instruktorzy z bogatym doświadczeniem zawodniczym zadbają o waszą technikę.

 

PROGRAM

Przyjazd w czwartkowe popołudnie i zakwaterowanie w schronisku „Pod Wysoką Połoniną” w Wetlinie. Dobranie sprzętu dla osób, nie posiadających własnego. Na ogólnym spotkaniu poznacie nieco teorii, omówimy specyfikę terenu, warunki pogodowe oraz zaplanowane trasy. Obiadokolacja. Potem trochę integracji …

W piątek po śniadaniu wyjazd na trasę: Wetlina – Rabia Skała (1199 m) – Wielka Rawka (1304 m) – Mała Rawka (1271 m) – schronisko „Pod Małą Rawką”.
Obiadokolacja, chwila na odpoczynek a wieczorem integracja.

W sobotę po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w trasę: Schronisko „Bacówka pod Małą Rawką” – Wielka Rawka (1304 m) – Ustrzyki Górne – Połonina Caryńska (1230 m) – schronisko „Koliba” na Przysłupiu Caryńskim.
Zakwaterowanie, obiadokolacja i zasłużony odpoczynek.

W niedzielę po wykwaterowaniu i śniadaniu wyruszymy na trasę: schronisko „Koliba” – Połonina Caryńska (1236 m) – zjazd do Brzegów Górnych – Połonina Wetlińska (1255 m) – przełęcz Orłowicza – Wetlina.
Następnie przetransportujemy Was do schroniska „Pod Wysoką Połoniną”, tu zakończenie rajdu.

 

OBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE

  • Zestaw skiturowy, czyli narty, buty, foki, kije (Nie masz sprzętu? Nie ma problemu, wypożyczysz je na miejscu w wypożyczalni Bieszczady Ski Expirience)
  • Kask i gogle;
  • osobista apteczka;
  • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
  • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff.
  • Mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowo:

  • Choć Bieszczady nie są lawiniastymi górami to w ramach dobrych nawyków mile widziane jest zabranie ze sobą zestawów ABC (detektor, sonda, łopata);
  • w wypożyczalni możesz wynająć kompletny sprzęt skiturowy za 100 zł/dobę

 

Dlaczego my?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

Warunki rezerwacji

By zarezerwować tą ofertę wyślij maila na biuro@bieszczadyskiexperience.pl lub skorzystaj z formularza.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% do 7 dni od momentu rezerwacji.

Specyfikacja

najważniejsze informacje

5

TERMIN

23-26.02.2024

5

Dla Kogo?

Średniozaawansowani

5

Miejsce zakwaterowania

Bieszczadzkie schroniska

5

Cena

1600 zł/os

Galeria