Obozy w Bieszczadach

Rozpocznij sezon 

ODKRYJ Z NAMI SWOJĄ PASJĘ

Skiturami przez połoniny

Obóz z elementami szkolenia lawinowego

 

OPIS

Informacje o obozie

DLA KOGO

Średniozaawansowani to grupa osób, która posiada dobrą umiejętność poruszania się na nartach zjazdowych i ma za sobą już kilka wycieczek skiturowych. Proponowane przez nas trasy charakteryzują się łatwymi aczkolwiek dość długimi podejściami i dość wymagającymi zjazdami, które w przeważającej części biegną przez las i tu niezbędna jest umiejętność omijania przeszkód w terenie. Wymagana jest dobra kondycja.

 

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA

Bez Zasięgu
Nowy pensjonat położony w Wetlinie, tuż przy żółtym szlaku prowadzącym na szczyty pasma granicznego i z niesamowitym widokiem na Smerek i Połoninę Wetlińską.
Do dyspozycji Gości są przestronne i klimatycznie urządzone pokoje 2 – 4 osobowe, posiadające własną łazienkę a niektóre prywatny balkon. Oprócz tego w domu dostępna jest dobrze wyposażona kuchnia oraz sala kominkowa/jadalnia z wyjściem na dolny taras.
Dużym atutem obiektu są ich właściciele – otwarci, mili i życzliwi. Jak sama nazwa obiektu wskazuje będzie chill, fizyczne zmęczenie i totalny reset od codzienności 😉

 

W CENIE

3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 3 wycieczki skiturowe, opiekę wykwalifikowanych instruktorów (będących ratownikami GOPR), wykłady oraz zajęcia praktyczne z lawin, godzinę w ruskiej bani, pamiątkowa koszulka firmy Rab, opłata klimatyczna, ubezpieczenie NNW, ewentualne przejazdy.

 

WSTĘP

Tym razem proponujemy Wam przejście na nartach skiturowych kilku bieszczadzkich połonin. Będą mozolne podejścia ale za to na samej górze jak tylko pogoda pozwoli przepiękne widoki a potem zjazdy pełne frajdy. Podczas wycieczek przybliżymy Wam jakimi zasadami powinniśmy się kierować przy planowaniu tur by były one bezpieczne. I co zrobić jak już przytrafi się nam wypadek w górach. Generalnie będzie dużo o bezpieczeństwie i lawinach …

 

PROGRAM

Przyjazd i zakwaterowanie w czwartkowe popołudnie. Dobranie sprzętu dla osób, nie posiadających własnego. Na ogólnym spotkaniu poznacie nieco teorii na temat lawinoznawstwa (zajęcia prowadzone przez członka Służby Śniegowo – Lawinowej GOPR Bieszczady) jak również omówimy specyfikę terenu, warunki pogodowe oraz zaplanowane trasy. Obiadokolacja. Potem trochę integracji przy kominku …

W piątek po śniadaniu wyjazd na trasę: Ustrzyki Górne – Połonina Caryńska (1297 m) – zjazd na Przełęcz Wyżniańską – Mała Rawka (1271 m) – zjazd do schroniska na kawkę – Przełęcz Wyżniańska. W trakcie tury zajęcia praktyczne lawinowe.
Obiadokolacja, chwila na odpoczynek a wieczorem dalsza część prezentacji odnośnie lawin.

W sobotę po śniadaniu i zabraniu potrzebnego sprzętu wyruszymy w góry.
Zaplanowaliśmy przejście: Kalnica – Smerek (1222 m) – zjazd na Przełęcz Orłowicza – Połonina Wetlińska (1255 m) – zjazd na Przełęcz Wyżną. W trakcie zajęcia praktyczne.
Wieczorem po powrocie obiadokolacja i trochę odpoczynku.

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na trasę: Przysłup – Duże Jasło (1153 m) – Okrąglik (1101 m) – zjazd do Roztok.
Zakończenie i podsumowanie obozu.

 

OBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE

  • Zestaw skiturowy, czyli narty, buty, foki, kije (Nie masz sprzętu? Nie ma problemu, wypożyczysz je na miejscu w wypożyczalni Bieszczady Ski Expirience)
  • Kask i gogle;
  • osobista apteczka;
  • ubiór tzw. „na cebulkę” – bielizna termoaktywna, bluza lub sweter puchowy, kurtka przeciwwiatrowa, spodnie techniczne, czapka, ew. buff;
  • plecak 25l a w nim termos z ciepłą herbatą, suchy prowiant, dodatkowa bluza, rękawice, buff.
  • Mapa Bieszczadów i kompas;

Dodatkowo:

  • Choć Bieszczady nie są lawiniastymi górami to w ramach dobrych nawyków mile widziane jest zabranie ze sobą zestawów ABC (detektor, sonda, łopata);
  • w wypożyczalni możesz wynająć kompletny sprzęt skiturowy za 100 zł/dobę

 

Dlaczego my?

Wybierając naszą ofertę masz pewność, że na górskie tury poprowadzą Cię doświadczeni przewodnicy, często będący ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR, doskonale znający teren i potrafiącymi ocenić aktualne warunki w górach. Posiadamy doświadczenie i znamy ten teren niemal jak „własną kieszeń” a przede wszystkim jesteśmy pasjonatami. Dysponujemy własną wypożyczalnią sprzętu skiturowego, w której do waszej dyspozycji znajdują się nowe, lekkie narty Atomic Backland, kaski, google czy zestawy lawinowe.

Warunki rezerwacji

By zarezerwować tą ofertę wyślij maila na biuro@bieszczadyskiexperience.pl lub skorzystaj z formularza.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% do 7 dni od momentu rezerwacji.

Pobierz PDF

Kliknij TUTAJ aby pobrać

Specyfikacja

najważniejsze informacje

5

TERMIN

28-31.01.2020

5

Dla Kogo?

Średniozaawansowani

5

Miejsce zakwaterowania

Wetlina

5

Cena

1350 zł/os

Galeria

Z obozu Bieszczadzka Enigma